knigi
anima

Drodzy czytelnicy i miłośnicy poezji

Nr 70

Już po raz jedenasty mamy przyjemność życzyć Wam Wesołych Świąt i Do Siego Roku – z Poezją dzisiaj. Pozdrawiamy wszystkich, którym nasze-wasze Pismo jest bliskie, a zwłaszcza prenumeratorów – wiernych przyjaciół tajemnicy słów zapraszających do rozmowy.

Dla poetów mamy propozycję–niespodziankę. Otóż chcemy im pomóc w dystrybucji wydawanych tomików, które aktualnie, zarówno w księgarniach, jak i w hurtowniach, są traktowane jak niechciane owoce. Dlatego od nowego roku uruchomimy Bibliotekę Poezji dzisiaj: do numeru Pisma zaczniemy dołączać wydawane u nas tomiki wierszy i rozprowadzać wśród dotychczasowych naszych odbiorców, krajowych i zagranicznych.

Autorów najciekawszych tomików postaramy się zapraszać na organizowane przez Poezję dzisiaj corocznie Światowe Dni Poezji pod patronatem UNESCO, podczas których będą mogli zaprezentować swoją twórczość przed międzynarodowym gronem kolegów po piórze.

Z tą nadzieją (na pewno się spełni) wprowadzamy tymczasem wszystkich w świąteczny nastrój wierszy poetów polskich, greckich, włoskich i hiszpańskich. Byśmy poczuli się jak w starej kolędzie, gdy przyjdzie:

Cicha noc, święta noc,
Jakiż w tobie dzisiaj cud...

Aleksander Nawrocki

spis treści